DW-13-10-F-D-527-LL
Part Number:
DW-13-10-F-D-527-LL
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.193" (4.902mm)
Length - Stack Height :
0.527" (13.386mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)