FW-08-03-G-D-221-172-P-TR
Part Number:
FW-08-03-G-D-221-172-P-TR
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.393" (9.982mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.221" (5.613mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)