ZW-34-11-T-S-350-325
Part Number:
ZW-34-11-T-S-350-325
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.890mm)
Length - Tail :
0.325" (8.255mm)
Number of Positions :
34
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)