HW-10-20-F-D-822-SM
Part Number:
HW-10-20-F-D-822-SM
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.243" (6.172mm)
Length - Stack Height :
0.822" (20.879mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)