HW-07-11-G-D-724-SM-A
Part Number:
HW-07-11-G-D-724-SM-A
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.141" (3.581mm)
Length - Stack Height :
0.724" (18.390mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)