HW-07-19-G-D-718-243
Part Number:
HW-07-19-G-D-718-243
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.369" (9.373mm)
Length - Stack Height :
0.718" (18.237mm)
Length - Tail :
0.243" (6.172mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)