ZW-10-09-G-D-279-225
Part Number:
ZW-10-09-G-D-279-225
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.226" (5.740mm)
Length - Stack Height :
0.279" (7.087mm)
Length - Tail :
0.225" (5.715mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)