FW-08-03-L-D-303-080-A-P-TR
Part Number:
FW-08-03-L-D-303-080-A-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.383" (9.728mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.303" (7.696mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)