FW-10-03-F-D-085-077
Part Number:
FW-10-03-F-D-085-077
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.162" (4.115mm)
Length - Post (Mating) :
0.077" (1.956mm)
Length - Stack Height :
0.085" (2.159mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)