FW-10-03-F-D-197-177
Part Number:
FW-10-03-F-D-197-177
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.374" (9.500mm)
Length - Post (Mating) :
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height :
0.197" (5.004mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)