FW-11-04-F-D-250-093
Part Number:
FW-11-04-F-D-250-093
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.433" (11.000mm)
Length - Post (Mating) :
0.093" (2.362mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)