HW-11-10-F-D-346-SM
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
HW-11-10-F-D-346-SM
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 22POS 0.1 STACK SMD
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.419" (10.643mm)
Length - Stack Height :
0.346" (8.788mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
22
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)