FW-07-02-G-D-196-136
Part Number:
FW-07-02-G-D-196-136
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.407" (10.338mm)
Length - Post (Mating) :
0.136" (3.454mm)
Length - Stack Height :
0.196" (4.978mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)