HW-13-13-T-D-812-320
Part Number:
HW-13-13-T-D-812-320
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.098" (2.489mm)
Length - Stack Height :
0.812" (20.625mm)
Length - Tail :
0.320" (8.128mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)