ZW-15-14-T-D-750-090
Part Number:
ZW-15-14-T-D-750-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.590" (14.986mm)
Length - Stack Height :
0.750" (19.050mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)