ZW-15-14-T-D-1130-100
Part Number:
ZW-15-14-T-D-1130-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height :
1.130" (28.702mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)