FW-09-02-F-D-556-122
Part Number:
FW-09-02-F-D-556-122
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.753" (19.126mm)
Length - Post (Mating) :
0.122" (3.099mm)
Length - Stack Height :
0.556" (14.122mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)