FW-08-05-F-D-538-065-A
Part Number:
FW-08-05-F-D-538-065-A
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.603" (15.316mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.538" (13.665mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)