FW-08-05-F-D-472-110-A
Part Number:
FW-08-05-F-D-472-110-A
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.582" (14.783mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.472" (11.989mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)