TW-10-03-F-D-244-180
Part Number:
TW-10-03-F-D-244-180
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.111" (2.819mm)
Length - Stack Height :
0.244" (6.198mm)
Length - Tail :
0.180" (4.572mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)