HW-10-10-L-D-423-138
Part Number:
HW-10-10-L-D-423-138
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.269" (6.833mm)
Length - Stack Height :
0.423" (10.744mm)
Length - Tail :
0.138" (3.500mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)