ZW-16-14-G-S-500-465
Part Number:
ZW-16-14-G-S-500-465
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.465" (11.811mm)
Number of Positions :
16
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)