ZW-10-15-G-D-207-213
Part Number:
ZW-10-15-G-D-207-213
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height :
0.207" (5.258mm)
Length - Tail :
0.213" (5.410mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)