DW-09-12-T-T-765
Part Number:
DW-09-12-T-T-765
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height :
0.765" (19.431mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
27
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)