TW-08-12-F-D-895-130
Part Number:
TW-08-12-F-D-895-130
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.895" (22.733mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)