TW-09-06-F-D-250-085
Part Number:
TW-09-06-F-D-250-085
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.338" (8.585mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.085" (2.159mm)
Number of Positions :
18
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)