ZW-12-14-S-S-865-390
Part Number:
ZW-12-14-S-S-865-390
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height :
0.865" (21.971mm)
Length - Tail :
0.390" (9.906mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)