FW-06-05-G-D-362-158-P-TR
Part Number:
FW-06-05-G-D-362-158-P-TR
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.520" (13.208mm)
Length - Post (Mating) :
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height :
0.362" (9.195mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)