HPW-07-04-T-S-600-160
Part Number:
HPW-07-04-T-S-600-160
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.850" (21.590mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.600" (15.240mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.200" (5.08mm)