HPW-07-04-T-S-380-245
Part Number:
HPW-07-04-T-S-380-245
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.715" (18.161mm)
Length - Post (Mating) :
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height :
0.380" (9.652mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.200" (5.08mm)