FW-05-05-G-D-263-217-A-P-TR
Part Number:
FW-05-05-G-D-263-217-A-P-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating) :
0.217" (5.512mm)
Length - Stack Height :
0.263" (6.680mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)