FW-08-05-F-D-512-157-P
Part Number:
FW-08-05-F-D-512-157-P
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.669" (17.000mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.512" (13.005mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)