JW-10-04-T-S-460-440
Part Number:
JW-10-04-T-S-460-440
Length - Overall Pin :
0.990" (25.146mm)
Length - Post (Mating) :
0.440" (11.176mm)
Length - Stack Height :
0.460" (11.684mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)