JW-10-04-T-S-400-250
Part Number:
JW-10-04-T-S-400-250
Length - Overall Pin :
0.740" (18.800mm)
Length - Post (Mating) :
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)