ZW-13-19-T-D-830-214
Part Number:
ZW-13-19-T-D-830-214
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.286" (7.264mm)
Length - Stack Height :
0.830" (21.082mm)
Length - Tail :
0.214" (5.436mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)