ZW-13-19-T-D-600-495
Part Number:
ZW-13-19-T-D-600-495
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height :
0.600" (15.240mm)
Length - Tail :
0.495" (12.573mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)