ZW-08-11-G-D-773-132-LL
Part Number:
ZW-08-11-G-D-773-132-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.025" (0.635mm)
Length - Stack Height :
0.773" (19.634mm)
Length - Tail :
0.132" (3.353mm)
Number of Positions :
16
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)