HW-12-20-L-S-425-SM
Part Number:
HW-12-20-L-S-425-SM
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.640" (16.256mm)
Length - Stack Height :
0.425" (10.800mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)