TW-05-07-G-D-300-SM-P
Part Number:
TW-05-07-G-D-300-SM-P
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.451" (11.455mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)