MW-04-03-G-D-160-075
Part Number:
MW-04-03-G-D-160-075
Description:
CONN HDR 8POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
0.235" (5.969mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)