HW-13-14-T-D-580-118
Part Number:
HW-13-14-T-D-580-118
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.732" (18.593mm)
Length - Stack Height :
0.580" (14.732mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)