JW-07-04-T-S-580-340-VS-P
Part Number:
JW-07-04-T-S-580-340-VS-P
Length - Overall Pin :
1.010" (25.654mm)
Length - Post (Mating) :
0.340" (8.636mm)
Length - Stack Height :
0.580" (14.732mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)