HW-07-14-G-D-820-475
Part Number:
HW-07-14-G-D-820-475
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.820" (20.828mm)
Length - Tail :
0.475" (12.065mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)