HDWM-10-58-G-S-360-SM
Part Number:
HDWM-10-58-G-S-360-SM
Description:
.050" X .100" FLEX STACK, HIGH-T
Length - Overall Pin :
0.795" (20.193mm)
Length - Post (Mating) :
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height :
0.360" (9.144mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)