ZW-15-11-T-D-432-249
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-15-11-T-D-432-249
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.249" (6.325mm)
Length - Stack Height :
0.432" (10.973mm)
Length - Tail :
0.249" (6.325mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)