HW-08-09-G-D-354-SM
Part Number:
HW-08-09-G-D-354-SM
Description:
CONN HDR 16POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.311" (7.899mm)
Length - Stack Height :
0.354" (8.992mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)