TW-05-09-G-D-246-SM-009-P
Part Number:
TW-05-09-G-D-246-SM-009-P
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.388" (9.855mm)
Length - Post (Mating) :
0.142" (3.607mm)
Length - Stack Height :
0.246" (6.248mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)