FW-09-03-F-D-152-118
Part Number:
FW-09-03-F-D-152-118
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.270" (6.858mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.152" (3.861mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)