DW-12-10-F-D-503
Part Number:
DW-12-10-F-D-503
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.217" (5.512mm)
Length - Stack Height :
0.503" (12.776mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)