HW-07-12-G-D-423-243
Part Number:
HW-07-12-G-D-423-243
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.364" (9.246mm)
Length - Stack Height :
0.423" (10.744mm)
Length - Tail :
0.243" (6.172mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)